O mnie

Z wykształcenia jestem doktorem nauk medycznych, specjalistą psychiatrą i seksuologiem.

Moja praca stanowi dla mnie źródło satysfakcji i codzienną inspirację.

psychiatra warszawa justyna holka-pokorskaDoświadczenie zawodowe buduję wielopłaszczyznowo, łącząc praktykę kliniczną z pogłębianiem wiedzy teoretycznej, śledząc naukowe doniesienia medyczne oraz nowe nurty z zakresu psychoterapii.
Zajmuję się diagnozą i terapią zaburzeń psychicznych i seksualnych. W swojej pracy łączę metody farmakoterapeutyczne z psychoterapią. Uważam, że kompleksowe podejście stanowi najbardziej skuteczny sposób leczenia większości zaburzeń psychicznych i dysfunkcji seksualnych.

Swoje doświadczenie zawodowe budowałam pracując w oddziałach psychiatrycznych – początkowo w Szpitalu Tworkowskim w Pruszkowie, a następnie w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii (IPiN) w Warszawie. Od wielu lat prowadzę także praktykę ambulatoryjną, w ramach której współpracowałam z Poradnią Zdrowia Psychicznego przy ul. Chełmskiej w Warszawie, z Poradnią Pro-Psyche oraz pełniłam funkcję ordynatora Oddziału Dziennego III Kliniki Psychiatrii IPiN.

Ukończyłam kurs psychoterapii w ujęciu eklektycznym atestowany przez Zarząd Naukowy Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zaś w latach 2002-2004 uczestniczyłam w kursie psychoterapii psychoanalitycznej prowadzonym przez Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie, afiliowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Odbyłam też własną psychoanalizę szkoleniową u psychoanalityka treningowego Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Doświadczenie z zakresu seksuologii zdobywałam w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Samodzielnym Szpital Kliniczny i. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie pod kierunkiem Profesora Zbigniewa Lwa –Starowicza.

Aktualnie jestem zatrudniona jako adiunkt w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Natomiast w ramach klinicznej praktyki ambulatoryjnej współpracuję z Centrum Terapii Lew-Starowicz.

Moją szczególną specjalizację stanowi PSYCHIATRIA I SEKSUOLOGIA RODZICIELSTWA (reproductive psychiatry). To szczegółowa podspecjalizacja, która skupia się na diagnozowaniu i terapii problemów emocjonalnych i seksualnych, które mogą wystąpić podczas terapii niepłodności, w ciąży, w połogu, w oczekiwaniu na adopcję dziecka. Ale także podczas cyklu miesiączkowego, w okresie menopauzy i andropauzy.

Pracuję pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz w pełni stosuję się do zasad etycznych powyższych towarzystw naukowych.

W swojej pracy jako seksuolog, psychiatra, psychoterapeuta i wykładowca mam zaszczyt współpracować z poniższymi osobami lub instytucjami jako:

Justyna Holka-Pokorska – ZnanyLekarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *